iPhone5 1 günde iki milyon sattı

Telefon markalarından en önemlisi belkide olan iphone5 çıktığŸı ilk günden itibaren büyük ragbet gördü.iPhone5, cep telefonun garanti süresi, kvk lı cep telefonu, ucuzo cep telefonu

Apple, geçtiğŸimiz hafta içinde tanıttığŸı yeni iPhone’u ile kendi rekorunu kırdı. şžirketin yayımladığŸı basın açıklamasında, yeni nesil iPhone’un ön siparişlerde 24 saat içinde iki milyondan fazla sattığŸı belirtildi. Böylece, aynı süre içinde bir milyon adet sipariş edilen iPhone 4S’in de rekoru kırılmış oldu.

iPhone 4S’i 2′YE KATLADI

Apple, ön siparişle istenen telefonların büyük bir kısmının 21 Eylül’de tüketicilerin eline ulaşacağŸını açıkladı. Apple Pazarlama Müdürü Yardımcısı Phil Schiller, “iPhone 5’in ön siparişleri, önceden iPhone 4S’in elinde bulunan rekoru ikiye katladı.

“BUGçœNE KADAR çœRETTğ°ğžğ°Mğ°Z EN ğ°Yğ° çœRçœN”

iPhone 5 bugüne kadar yaptığŸımız en iyi model, ürettiğŸimiz en iyi ürün ve müşterilerin bu üründen bizim olduğŸumuz kadar memnun kalmalarını istiyoruz” dedi.

10.1 cm ekran genişliğŸi olan iPhone 5, gelişen kamerası, üç mikrofonu ve Retina Display görüntü özelliğŸiyle standart özelliklerde de iPhone 4S’i geride bırakıyor. A6 çipinin yeni iPhonu’e eskisinden iki kat hızlı kıldığŸı ifade edilirken, iOS 6 işletim sistemi, iPhone 5’e birbirinden yeni ve gelişmiş içerikler kazandırdı. Yeni dil seçenekleri eklenen Siri, dijital bilet uygulaması PassBook, şehirlerin üzerinde kuş bakışı gezinebildiğŸiniz FlyOver bu içeriklerden sadece bazıları.

ABD’DE SATIşž KUYRUKLARI BAşžLAYACAK

iPhone 5, 21 Eylül Cuma günü yerel saatle 08.00’da ABD’deki 356 perakendeci mağŸazasında satışa sunulacak. Apple, ABD’li tüketicilere telefonu satın almalarının ardından bedeva konfigürasyon yardımı verileceğŸini açıkladı. Yeni nesil iPhone, 28 Eylül’de 22 ülkede daha satışa sunulacak. Bu ülkeler Avusturya, Belçika, ç‡ek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Macaristan, ğ°rlanda, ğ°talya, Liechtenstein, Litvanya, Lüksemburg, Hollanda, Yeni Zelanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, ğ°spanya, ğ°sveç ve ğ°sviçre.

ç‡ALIşžANLARA EN SON MODEL TELEFON

Yahoo’nun CEO’su Marissa Mayer, şirket çalışanlarına göderdiğŸi e-mail’de, ABD’deki tam ve yarı zamanlı tüm çalışanlara iPhone 5 dahil en son model akıllı telefon dağŸıtılacağŸını belirtti. Mayer’ın çalışanlarına hediye edeceğŸi listedeki telefonlar şunlar: iPhone 5, Samsung Galaxy S3, HTC One X, HTC EVO 4G LTE veya Nokia Lumia 920.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Advertorial